Graphic, Code & Design by Show It Design
© 2016 by Barbara Szafraniec
tel. 694 55 88 01 / mail: kontakt@bs-studio-hostess.pl
agencja hostess i modelek
AGENCJA HOSTESS I MODELEK


HOŚCI - Panowie na promocjach :) | 2017-01-08


 

 

Hostessy są dzisiaj cenione na rynku pracy, nikt nie podważa ich przydatności, wręcz przeciwnie, firmy widzą, że dzięki nim dokonuje się wzrost dochodów, prestiżu i ocieplenie wizerunku. Można zaryzykować stwierdzenie, że na targach,eventach,prezentacjach czy promocjach są one niezbędne. Jak surowo byłoby na prezentacji samochodów bez pięknych pań i jak ubogie stanowisko targowe bez uśmiechniętych hostess.

A co powiedzą Państwo o ich męskim odpowiedniku – hoście?

 

No właśnie, ta profesja nie jest szeroko znana, po pierwsze z powodu patriarchalnego społeczeństwa oraz bezpośrednich skojarzeń pewnych specjalności z kobiecością. To prawda, że hości nie sprawdzą się wszędzie, jednak nie można całkowicie ich skreślać. Są bowiem eventy, konferencje  i towarzyszące im sytuacje, gdzie to mężczyzna lepiej sprawdzi się w danej roli. Przykładem mogą posłużyć przeprowadzone przez nas promocje. Nasz host odwiedzał w smokingu wyznaczonych  gości i wręczał im ekskluzywne zaproszenia wraz z butelką wina oraz cygarem. Taka forma była ogromnym zaskoczeniem i nadała wydarzeniu niebywałej rangi. Innym razem hości prezentowali narzędzia budowlane podczas targów. Kobiety mimo najszczerszych chęci nie byłyby w tej roli wiarygodne. Dopasowanie odpowiedniego pracownika do powierzonego mu zadania oraz kompetencje są kluczowe, aby osiągnąć zamierzony efekt. Mężczyzna prezentując jakikolwiek przedmiot czy usługę stricte męską i przeznaczoną do użytku dla mężczyzn, może zostać uznany za osobę dobrze poinformowaną, będącą specjalistą. Przykro to stwierdzić, ale w niektórych sytuacjach chociaż kobiety mają dużą wiedzę i byłyby w stanie przekazać potrzebną wiedzę tak samo dobrze, a nawet lepiej, to zostaną potraktowane z góry jako osoby mniej kompetentne od mężczyzn i osiągną gorszy efekt marketingowy. Stąd właśnie praca hostów jest potrzebna, gdyż może w odpowiedniej sytuacji zastąpić hostessy, a w innym uzupełnić ich działania. Często nasi  pracownicy i pracowniczki wspólnie witają gości na bankietach, konferencjach oraz innych imprezach okolicznościowych.

 

Jak widać pomimo mniejszej popularności hostów, nie są oni mniej potrzebni. Co więcej w pewnych sytuacjach bywają niezbędni!

 

Serdecznie zapraszamy do współpracy :)

 GALERIA ZDJĘĆZapraszamy do współpracy!