Graphic, Code & Design by Show It Design
© 2016 by Barbara Szafraniec
tel. 694 55 88 01 / mail: kontakt@bs-studio-hostess.pl
agencja hostess i modelek
AGENCJA HOSTESS I MODELEK


Motywowanie zespołu :) | 2017-04-10


Największym sukcesem każdej firmy sa ludzie. To oni tworzą obraz całej firmym, która może byc postrzegana jak nienagannie działajaca machina lub sypiący się wrak.Bez ludzi żadna firma funkcjonować nie może, a bez pozytywnie nastawionych, zmotywowanych czlonków zespołu może jedynie upaść.  

Dlatego tak ważne jest motywowanie zespołu.

Ludzi motywują różne czynniki. Częstym " motuwatorem " są pieniądze, ale także rozwój, realizacjia pasji, uznanie,pokonywanie własnych barier,chęć osiągnięcia sukcesów itp.

 

 

Aby Twoi sprzedawcy byli mocno zmotywowani:

 

1. Powinni mieć jasno wyznaczone cele,zarówno te krótko - jak i długoterminowe oraz ogólne i częściowe.

2. Powinni mieć także wzór, do którego mogliby się odnieść.

3. Powinni znać osiągane wyniki i stale otrzymywać informacje, jak bardzo zbliżyli sie do celu. Ważnym uczuciem towarzyszącym motywacji jest poczucie wygranej. Każdy z nas lubi wygrywać, więc jeśli tylko Twój zespół np. zakończy dany etap projektu,zdobędzie określone wyniki itp.wzbudzaj poczucie wygranej. 

4.Pamiętaj aby zawsze stosować zasadę:daję reprymendę w cztery oczy.Chwal swoja załoge tak często jak to możliwe. Zadbaj,aby pochwały zostały usłyszane przez innych czlonków zespołu, a tekże przez przełożonych.Chwal szczerze z radościa i uśmiechem. Z pewnościa przyniesie to nową energie do działania osobie chwalonej oraz jej kolegom i koleżankom, którzy też zapragną poczuć dumę pochwały.

5 Pamiętaj również, że skutecznym sposobem na motywowanie zespołu jest przydzielenie nagrody.Nagrodą może premia bądz awans, ale także różnego rodzaju gadżety lub tzw" umilacze życia " np.weekend w SPA

 

 

 Aby wpłynąć na wzrost motywacji do działania:

 

- Bądz najlepszym przywódcą,

- Znajdz to, co motywuje każdą osobe, która chcesz zmotywować,

- Stwórz pozytywną atmosferę w pracy,

- Wprowadz system nagród.

 

Autor

Ryszard Zając 

Współwłaściciel BHP- Center 

www.bhp-center.plGALERIA ZDJĘĆZapraszamy do współpracy!